LINKI DO ZAPRZYJAŻNIONYCH STRON

 

Ciekawym zagadnieniem przy wizycie w sali koncertowej, jest nagłośnienie pomieszczenia. W dawnych czasach, gdy nie było mikrofonów, wzmacniaczy i głośników, akustyka sali zależała od archtekta projektującego budowlą. Jednym wychodziło to lepiej, innym gorzej. ale do dzisiaj można podziwiać w starych operach wspaniałą akustykę i to bez eletroniki wspomagającej głos. Czasami , ale bardzo rzadko coś takiego tez się zdarza, gdy zawiedzie aparatura nagłaśniajaca lub dostawy energii elektrycznej zostaną przerwane, a sala koncertowa nie ma własnego generatora, bo nawet spore baterie akumulatorowe nie wytrzymają długotrwałego braku energii elektrycznej z sieci. Wtedy można podziwiać i sprawdzać jakim głosem dysponują soliści. Zazwyczaj ci operowi radzą sobie bez wspomagania, natomiast piosenkarze pop kultury bez wzmacniaczy nic nie znaczą.
Każdy kto poszukiwał zatrudnienia wie, że pośrednictwo pracy jest tą organizacją dzięki której można zmienić pracodawcę lub w ogóle starać się o nią. Zazwyczaj agencje pośrednictwa nie powinny brać pieniędzy od poszukujących, a obciążać docelowego pracodawcę. Ale w praktyce różnie z tym bywa. Zwłaszcza przy kontraktach zagranicznych nie łuźmy się, iż za darmo ktoś nam da etat. Jeżeli to robi otwarcie, podając kwotę lub procent od przyszłych wynagrodzeń mamy sprawę czystą, wiemy na czym stoimy. Gorzej jest gdy jakiś punkt w umowie o praćę - zazwyczaj napisany gdzieś w środku umowy - zawiera paragraf o nieokreslonych profitach, jakie pośrednik będzie od nas egzekwował
Kody kreskowe mają wszędzie zastosowanie. Najczęściej widzimy je w sklepach, na kupowanych przez nas towarach. Ale nie mniejszą wagę ma ich zastosowanie do produkcji. Poszczególne podzespoły i elementy na przykład mebli metalowych są oznakowywane paskiem kodowym, na którym jest zakodowane gdzie dany element należy zamontować. podobnie wygląda z zaznaczaniem sprzętu w zakładach pracy i innych instytucjach. Weźmy wyposażenie szkół w sprzęt. Wystarczy na każdym z nich przykleić nalepkę z kodem, aby później można w łatwy sposób przeprowadzić inwentaryzację zasobów szkoły. Tak, zciekawości, proszę spojrzeć w różnych instytucjach, czy jest taka nalepka na meblach biurowych lub innym sprzęcie.. Może to być wizytówka firmy, taka afirmacja nowoczesności i zarazem podbudowanie opinii otym, że w danej placówce dba się o efektywne wykorzystywanie czasu pracy i stosuje nowoczesne technologie, choć nie musi to być produkcja mebli.
 
Copyright ©2004 FAKTY - projektowanie i pozycjonowanie stron