3 lipca 2022

Najlepsze zawody w Szwecji

Szwecja ostatnimi czasy przewija się w wielu nagłówkach, ze względu na sprawę z dołączeniem do Unii Europejskiej, wraz z Finlandią, co za tym idzie, może spora część ludzi wyemigrować właśnie do tego państwa aby móc dalej rozwijać się, jednak aby móc godnie żyć, potrzebujemy dobrej pracy, prawda? Dlatego dziś przeanalizujemy jakie zawody warto wybrać, aby móc dostać dobrą pracę, lub w jakim kierunku się edukować, by móc wylecieć.

Zawody techniczne (inżynier)

W Szwecji w przeciwieństwie do Polski urząd pracy rozdrabnia wiele zawodów na swego rodzaju „pod kategorie”
Mianowicie w Polsce kiedy ktoś mówi, że jest informatykiem to znaczy, że jest informatykiem – zajmuje się komputerami, podobnie sytuacja wygląda z zawodem programisty – w Polsce programista to programista, natomiast w Szwecji istnieje właśnie pewne „pod kategorie” przykładowo, mamy taki zawód jak architekt IT, lub osoba która rozwija różne oprogramowania.

Istnieje jeszcze kilka wyszczególnionych zawodów z dziedziny programowania/informatyki i każdy jest traktowany jako inny zawód, aczkolwiek warto pamiętać, że przeciętna płaca informatyka w Szwecji wynosi 40 000 SEK (koron szwedzkich) = 20 000 złotych

Lekarze

Oczywistym jest, że w Szwecji jak i w Polsce cały czas przybywa osób starszych, lub po prostu ludzi z jakimiś dolegliwościami, dlatego tym bardziej w Szwecji jest ogromne zapotrzebowanie na lekarzy, oraz pielęgniarki.
Prawdą jest, że w naszym kraju system zdrowia nie stoi na wysokim poziomie, natomiast u naszych północnych kolegów, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak problem jest w tym, że ludzi coraz więcej, a rąk do pracy cały czas tyle samo.

Jednak pytanie jest ile może zarabiać dobry lekarz w Szwecji?

Czytając o zarobkach lekarzy zagranicą wiemy, że w Szwecji według informacji dostępnych na blogu www.medycznie.pl, miesięczny zarobek może oscylować 60 000 – 83 700 SEK (korona szwedzka)

Psycholodzy

Z racji, że Szwecja jest położona w górnej części Europy i pogoda często tam jest dołująca i przygnębiająca, jest duże zapotrzebowanie na psychologów, psycholodzy podobnie do lekarzy mają płacone bardzo wysokie pensje, ponieważ najlepsi w swoim fachu mogą wykręcać nawet 75 800 SEK (korona szwedzka)